המדריך לבחירת מתנות מקוריות לגני ילדים

פורסם: 27/7/2016 מאת: מערכת האתר

סביר להניח שלא מעט פעמים, צוות עובדי הגן, הן הגננת והן הסייעת שוברות את הראש באשר לרכישת מתנות יום הולדת לילדי הגן. לרוב מדובר על מתנות בעלות נופך אישי, עם תמונה של הילד והקדשה מאנשי הצוות, וכדאי מאוד שהמתנות הללו יהיו גם פרקטיות, שהילד יעשה בהן שימוש על בסיס יומיומי. צעצועים הרי יש להם למכביר.

קניית מתנות לילדים מצריכה מחשבה. רצוי מאוד שיהיו אלה מתנות בעלות ערך מוסף ושימושיות, ואולי בעלות תכנים לימודיים. מתנות לסוף שנה לגני ילדים אמורות להיות שונות במקצת מאותן מתנות שהילד מקבל במסיבת יום ההולדת בה משתתפים בני המשפחה או חברים שלרוב מציפים אותו בצעצועים. אלה חייבות להיות מתנות ייחודיות יותר. הנה כמה מתנות מקורית:

ספרים – את הספרים יש להתאים לגילו של הילד, ובימינו אנו זו בהחלט מתנה מקורית שכן הדור הולך ופוחת וילדים רגילים יותר לשבת שעות אל מול המחשב או לצפות בטלוויזיה. כדאי לרכוש ספר עם סיפור מרתק וקסום, עם איורים צבעוניים וססגוניים שיפעילו את דמיונו של הילד. כיום ניתן למצוא ספרים אשר בתוכם דמויות מתקפלות.

פאזל – עוד משחק חינוכי לילדים. הפאזל תורם רבות להתפתחותו של הילד הן מהבחינה המוטורית והן מהבחינה השכלית. כל פאזל הוא עולם בפני עצמו עם תמונה חדשה, וכאשר הילד משלים את התמונה הוא חש סיפוק רב מה שגם מעלה את אמונתו ביכולותיו.

לוח מחיק – אין ילדים שלא אוהבים לצייר וניתן לרכוש לוח מחיק עם תמונתו של הילד. הוא יוכל לצייר שוב ושוב, וגם אם הוא יהיה מתוסכל ומאוכזב מיצירתו, יהיה זה אפשרי למחוק את הציור ולהתחיל הכל מחדש. גם הציור תורם רבות להתפתחות המוטורית של הילד.

מטריה- מתנה שימושית מאין כמותה בימות החורף, כאשר עליה מוטבעת תמונת הילד. זוהי מתנה שמתאימה גם לילדים צעירים מאוד וגם לילדים בוגרים יותר, היא שימושית וכיף להלך עימה בין טיפות הגשם ולהיכנס עם המגפיים לשלוליות.

שעון קיר – עוד מתנה מקורית לילד יום הולדת הוא שעון אותו תולים על הקיר והוא בעל מסגרת אלומיניום. על השעון מודפסת תמונה של הילד, מומלץ לתלות אותו בחדרו כך שהוא יזכיר לו את הגן. זוהי מזכרת שתחזיק מעמד הרבה מאוד שנים וזוהי גם הזדמנות ללמד את הילד לקרוא שעון.

המלצות למאמר  ( תגובות) 
כינוי:
כותרת:
תגובה:
הוסף תגובה >